Gaziantep Kulis

“Bütün 1 Mayısları biriktiyoruz”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Bütün 1 Mayısları biriktiyoruz”
16
29 Nisan 2021 - 18:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep KULİS- Gaziantep’te İçişleri Bakanlığı genelgesiyle alınan tam kapanma kararının ardından 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı erken kutlandı. Kırkayak Parkı’nda toplanan STK’lar, “Bütün 1 Mayısları biriktiriyoruz. Zamanı geldiğinde en kral şekilde kutlayacağız, Hazır olun! Korkmuyoruz! İtaatte etmiyoruz” dedi.

Ülkede tam kapanma kararının ardından  1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı etkinlikleri erkene alındı. Gaziantep’te Kırkayak Parkında gerçekleşen etkinliklere çeşitli partiler, STK’lar ve vatandaşlar katıldı. Pandemi tedbirlerine özen gösterilen kutlamalarda iktidarın sağlık çalışanları ve işçi emekçilerine yönelik tutumu eleştirildi.

Türkiye’de 1 Mayıs’ı kutlayacak bir platform kurabilmenin bile sıkıntılı bir süreç olduğunu söyleyen DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi Ali Güdücü, “Türkiye 1 Mayıs’ı kutlayacak bir platform kurabilmek gerçekten kolay değil.  Bizler çok büyük şeyler başarıyoruz. Sitemim sistemedir. Bütün 1 Mayısları biriktiriyoruz. En kral şekilde kutlayacağız zamanı geldiğinde hazır olun ! Korkmuyoruz, İtaatte etmiyoruz!” dedi.

Geçtiğimiz günlerde merkez ilçe belediye başkanının çocuklara top dağıtırken çıkan görüntüleri eleştiren Gücüdü, “İşçi emekçi kardeşlerim kendimize dikkat edelim. Bu korona belasından kurtulalım. Zaten servislerde, fabrikalarda, fabrikaların yemekhanelerinde ölüyorsunuz. Konuşma yaptığım için maskemi takmadan özür diliyorum. Yoksa birileri gibi ukalalık edip otobüsün üzerinde çocukların başına top atıp birbirlerini tepeletmek gibi bir niyetim yok. Öyle bir şeye de girmem zaten. Bu otobüsün üzerinde insanlara top atıp birbirini tepeletenler bu pandemi gününde 6 yıldır Katılım A.Ş’nin toplu sözleşmesini yaptırmamak için bütün avukatları seferber etmiştir. Bu gün de çocukların kafasına top atarak siyaset yapmaya çalışıyor. Kınıyorum kendisini o kendisini bilir” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının olağan dışı hizmet vererek hayatını kaybettiğini belirten Gaziantep- Kilis Tabip Odası Başkanı Ayşegül Ateş Tarla, “Bizler sağlık çalışanları sağlık emekçileri olarak pandemide olağan dışı bir sağlık hizmeti veriyoruz. Bu bizim işimiz farkındayız ancak işimizi daha iyi yapabilmek için iş sağlığı güvenliğinin olması gerekir. Eksik malzemelerle çalışmak, daha fazla mesai yaparak çalışmakla kahramanlık olmuyor ne yazık ki ve eksik ekipman ile çalıştığımız için korona nedeniyle vefat ettiğimizde kahraman olduğumuz söyleniyor. Aynı şekilde taşeron firmada çalışan veya sağlık bakanlığı bünyesinde olmayan aile sağlığı çalışanları korona aşısı olamadığı zaman kahraman diyorlar. Ne yazık ki kahraman olamıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.