Gaziantep Kulis

CHP’li Kaplan esnaf bitti, sağlık çöktü, intiharlar arttı

CHP’li Kaplan esnaf bitti, sağlık çöktü, intiharlar arttı
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
31
26 Şubat 2021 - 10:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep KULİS- CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, COVİD-19 pandemisiyle birlikte tüm ülkede olduğu gibi Gaziantep esnafının da artık bitme noktasına geldiğinin altını çizerek “İktidar, bu süreçte de ne ihtişamından ödün verdi, ne de kongrelerinden. Salgın AKP kongrelerinden sonra pik yaparken, esnaf bir yıla aşkın süredir çalışamazken; geldiğimiz nokta içler acısı. Esnaf borç batağından, eve ekmek götürememekten intiharın eşiğinde” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ESNAFIMIZA YÖNELİK 17 MADDESİNİ DİKKATE ALMAYAN İKTİDAR, BUGÜN ESNAFI KADERİYLE BAŞ BAŞA BIRAKMAYA DEVAM EDİYOR!

Kaplan, açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun pandemide esnafa yönelik 17 maddelik çözüm önerilerine değinerek “Genel Başkanımız ve partimiz 17 maddelik çözüm önerisi sıraladı. 17 maddenin için de esnafımızın kullandığı kredilere faizsiz ve ödeme gücüne göre taksitlendirme, sicil affı, SGK prim ödemeleri, kira desteği; pandeminin başında ötelenen vergi ve sigorta primlerinin yeniden yapılandırılmasına kadar birçok somut çözüm önerisi AKP Hükümeti tarafından görmezden gelindi. Pandeminin başında esnafa yönelik ama hiçbir katkı sağlamayacak destek paketleri açıklandı. Halkbankası ve Ziraat Bankası esnafa yüksek faizli krediler verdi. Yine aynı şekilde bankalar yüksek faizlerle sigorta ve vergi primleri ödemelerini erteledi. Pandemi devam ederken, kısa süreli ertelemelerin günü geldi. Esnaf kepenk kapatma noktasındayken, yüksek faizle ertelenen bu ödemelerin süresi gelince de iyice zor duruma düştü. Kiralarda stopaj kaldırılmadı, kısa çalışma ödeneği ile ilgili sorunlar çözülmedi. AKP İktidarı esnafı görmezden gelip, esnafı destekleyeceğine geçilmeyen köprüler, otoyollara para akıtmaya, yandaş müteahhitlerini beslemeye devam etti” dedi.

ESNAF BİTTİ, SAĞLIK ÇÖKTÜ, İNTİHARLAR ARTTI; AKP BAŞKA ÜLKELERE GÖNDERDİĞİ YARDIMLARI ANLATIYOR!

Milletvekili, 2020 yılında kapanan ve ‘Bir kişinin kendi adına ve yalnız başına işlettiği ticari veya sanayi işletme’ olarak tanımlanan gerçek kişi ticari işletme sayısının 25 bine yakın olduğunu olduğunu vurgulayarak, “Verilere göre son bir yılda 25 bin işletme kepenk kapattıAKP diyor ki her şey yolunda. Peki, esnaf ne diyor, çiftçi ne diyor, üretici ne diyor, evine ekmek götüremeyen, çocuğunu doyuramayan vatandaş ne diyor? Verilere baktığımızda AKP’nin hayal ürün ortada. Yoksulluk, geçim sıkıntısı, işsizlik ve ekonomik kriz intiharları arttırdı.

“ESNAF KAN AĞLARKEN, AKP İKTİDARINI KORUMA VE KONGRE YAPMA DERDİNDE!”

PANDEMİNİN TEK BİR KAZANANI VAR O DA AKP VE AKP YANDAŞLARI!

“Pandeminin tek bir kazananı var o da AKP ve AKP yandaşları!” diyen Kaplan, “Gaziantep’te esnaf bitmiş durumda. Sağlık Bakanı her fırsatta mesafeye dikkat çekiyor. Lokantalar iş yapamazken, küçük esnafımız can çekişirken, vatandaşlarımız açlıkla boğuşurken virüs yayılıyor. AKP il kongreleri “lebalep” dolu salonlarda gerçekleşiyor. Bu nasıl bir virüsse bir tek AKP il kongrelerinde yayılmıyor. AKP, esnafımızı sürüklediği bataklıktan çıkarmak istemiyor, esnafımızı oyalamaya devam ediyor. Bu ülkede; ekonomik krizin de, salgının yayılma hızının da, açlığın da, işsizliğin de, yoksulluğunun faturasını AKP sandıkta hesabını verecektir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.