Gaziantep Kulis

Gaziantep’te kurban fiyatları belli oldu ! Antep Halliği….

Gaziantep’te kurban fiyatları belli oldu ! Antep Halliği….
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
1.141
06 Haziran 2021 - 15:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep KULİS- Gaziantep Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Gaziantep-Veteriner Hekimler Odası, Şehitkamil Ziraat Odası ve Gaziantep Et ve Süt Üreticiler Birliği Temsilcileri ile üreticilerin katılımı ile 2021 yılı Kurbanlık fiyatları belirlendi. Bu sene Antep Halliği 34, Van Beyazı 32, büyükbaş dana 30 düve 29 ve inek 27 TL’den satışa sunulacak. Hiçbir şekilde yüzde 8 fire düşülmeyecek.

Bu sene kurbanlık fiyatları cep yakacak. Çünkü artan yem maliyetleri fiyatların yükselmesine neden oldu. Geçen yıl 22,5 liradan satılan düve 29 liraya, dana 23 liradan 30 liraya, Antep halliği ise 27 liradan 34 liraya yükseldi.

Hayvanlarımızda fire ile ilgili uygulamamız yok

Gaziantep Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ömer İrfan Çetiner, “2021 Yılı kurbanlık fiyatlarına ilişkin gerçekleştirmiş olduğumuz toplantı sonunda, büyükbaş dana 30 TL, düve 29 TL, inek 27 TL olarak ibra edilmiştir. Büyükbaş kesim standartlarında kurbanlık hayvan özel bir hayvandır. İki yaşını doldurmuş, besi kabiliyeti en yüksek olan hayvandır ve kasaplık değildir. Bu nedenle hayvanlarımızda fire ile ilgili uygulamamız yok” açıklamasını yaptı.

Başkan Çetiner, “4 yıldan bu yana kent genelinde yaygınlaşan firesiz satışlarımız gerçekleşecektir. Üretim maliyetlerimize baktığımızda geçtiğimiz yıl 1050 TL olan arpa fiyatı bu yıl 2 bin 600 TL’den borsada satış fiyatının yanı sıra saman fiyatının ise 300 TL iken bugün 800 TL’den satıldığının bilinmesini istiyoruz. Bizler üreticilerimizin de tüketicilerimizin de memnun kalmasını bekliyoruz” dedi.

Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, “Hem üretici hem de tüketiciyi dengeleyerek, bu fiyatı açıkladık. Yüzde 8 fire uygulamasının Gaziantep dışında başka bir ilde uygulanmadığını öğrendik. Firenin söz konusu edilmemesi gerekiyor. Üreticilerimiz, maliyetlerin çok yüksek olmasına rağmen üretime devam ediyor. Bu yolla üreticilerimize destek olacağız” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.