Gaziantep Kulis

Gaziantep’te sadece esnaf tam kapandı

Gaziantep’te sadece esnaf tam kapandı
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
209
30 Nisan 2021 - 11:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep KULİS- Gaziantep’te tam kapanma kararında çifte standart gözetildiğini belirten küçük ve orta ölçekli işletmeler çileden çıktı. Çanta ürünleri satan Cuma Şahin, “Sadece esnafa kapanma bunu söyleyeyim. Fabrika, market çalışıyor. Bunları içerisinde ayakkabı, telefon çanta satan var ama onlara yasak yok. Anlaşılan bu virüsü sadece esnaf bulaştırmış” derken Hazır Giyimci Adil Emektar, “Aşırı derecede olumsuz etkileneceğiz. Tedbirler önceden alınmalıydı” şeklinde konuştu.

Korona virüs salgınının önüne geçmek için alınan tam kapanma kararında kepenk indiren Gaziantep esnafı, kar amacı güden diğer işletmelere çifte standart uygulandığını söyledi. Kentteki küçük ve orta ölçekli işletmeler kapanmayı sadece esnafa yönelik bir uygulama olduğunu değerlendirirken, iktidardan tam güvence istedi.

SADECE ESNAFA KAPANMA

Kapanmanın sadece esnafa yönelik olduğunu söyleyen Çantacı Cuma Şahin, “Sadece esnafa kapanma bunu söyleyeyim. Fabrika, market çalışıyor. Bunları içerisinde ayakkabı, telefon çanta satan var ama onlara yasak yok. Anlaşılan bu virüsü sadece esnaf bulaştırmış. Onun için şunu söyleyeyim, kısa ve öz virüs bulaştıran esnaftan da oy istemesinler. Oy kullanmaya gittik mi virüs bulaştırırız. Yazık yani.  Her şeyin sebebi biz isek oy da istemesinler” dedi.

TEDBİRLER GEÇ ALINDI

Tedbirlerin geç alındığını belirten Hazır Giyimci Adil Emektar, “ Aşırı derecede olumsuz etkileneceğiz, mahvetti.  Hastalıktan kurtulmamız lazım ama daha önce tedbir alınıp bu derecelere çıkmasaydı daha güzel olurdu. Allah’tan gelen bir şey yapacak bir şey yok ama tedbirlerin gecikmesi bizleri daha zor duruma soktu” şeklinde konuştu.

DÜKKÂN KİRASI VEREMEZ HALE GELDİK

Tam kapanmada esnafına güvence verilmesini isteyen Erkek Kuaförü Ekrem Köklü, “Askeri bitireli bir yıl oldu. Askeri bitirdikten sonra kendi müessesemi açtım. Sokağa çıkma yasağından başka yasaklama etkili olmuyor ama ekonomi denilen bir şey kalmadı. Dükkân kirası veremez hala geldik. Biraz esnafı da düşünmek lazım” dedi.

GEÇ ALINAN BİR KARAR

Kapanma kararının geç alındığını belirten Erkek Kuaförü Muhammet Elaluş, “Bence kapanma kararı doğru fakat geç alınan bir karar. 65 yaş üstü gelen vatandaşlarımız kalmadı. Kirayı ödeyemeyeceğiz bu durumda dükkân sahibinin vicdanını kalmış bir şey. Onlar da bir fedakârlık yapsınlar. Herkes fedakarlık göstermeli ki biz de bu süreçten başarılı bir şekilde çıkalım” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.