Gaziantep Kulis

Gaziantep’te tarım işçilerine gıda paketi ve ev eşyası yardımı

Gaziantep’te tarım işçilerine gıda paketi ve ev eşyası yardımı
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
205
09 Mayıs 2021 - 16:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep KULİS- Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, pandemi sürecinde yardımların artarak devam ettiğini bildirdi.

PANDEMİ SÜRECİNDE YARDIMLAR ARTTI

Ramazan Bayramı öncesi Valilikten izin alarak yardımları yerine ulaştırmak için yoğun bir çaba gösterdiklerini belirten Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, “KOVID-19 salgını insanların ekonomik ve sosyal hayatlarını olumsuz yönde etkiledi. Salgın nedeniyle işini kaybedenler, geliri düşenler oldu. Buna karşılık yardımlarda da önemli artış oldu. Özellikle de mübarek Ramazan ayında vakfımız aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerin sayısında önemli artış oldu. Vakfımızın yardımda bulunduğu ihtiyaç sahibi evlere yenilerini ekledik” diye konuştu.

YARDIMLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

Pandemi dolayısıyla alınan sokağa çıkma kısıtlamalarından yardım faaliyetlerinin etkilenmediğine de dikkat çeken Başkan Yetkin, “Valiliğimizden gerekli izinleri alarak yasaklı günlerde de yardımlarımızı devam ettirmek için çalıştık. Özellikle vakfımız aracılığıyla verilmek istenen fitreleri Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yoğun çaba gösterdik” dedi.

ÇADIRLARDA YAŞAYAN TARIM İŞÇİLERİ UNUTULMADI

Gaziantep Yardım Vakfı olarak ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gördüklerini ifade eden Başkan Yetkin şöyle devam etti:

“Yardımların doğru yere ulaşması üzerinde titizlikle durduğumuz, asla taviz vermediğimiz bir konudur. Bu yıl Ramazan Bayramı öncesi tarım işçilerine yönelik çok anlamlı bir yardım faaliyetimiz oldu. Nurdağı ilçesinde tarlalarda çalışan ve çadırlarda yaşayan tarım işçilerine yönelik gıda paketi ve ev eşyası yardımında bulunduk. Yardım faaliyetlerinde bizlere her zaman kolaylık gösteren, destek olan Sayın Valimize, belediye başkanlarımıza, STK’lara ve hayırseverlerimize teşekkür ederiz.”

RAMAZAN BAYRAMI KUTLU OLSUN

İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını da kutlayan Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu vesile ile Müslümanların mübarek Ramazan Bayramını kutlar, bayramın Koronavirüs salgınının sona ermesine ve tüm dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirmesine, farklı coğrafyalardaki mazlumların akan gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını dilerim.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.