Gaziantep Kulis

“İşsizliğin zirve yaptığı bir ortamda bayram kutluyoruz”

“İşsizliğin zirve yaptığı bir ortamda bayram kutluyoruz”
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
56
14 Mayıs 2021 - 12:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep KULİS- İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, inşaat mühendisleri arasındaki işsizliğe dikkat çekti.
Pandeminin etkisinin büyük ölçüde devam ettiği bir ortamda Ramazan Bayramını kutladıklarını vurgulayan İMO Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, “Bayramlar, toplumda barış, huzur ve kardeşlik gibi duyguları güçlendiren müstesna günlerdir. İslam Alemi olarak bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Pandeminin hayatın her alanını olumsuz etkilediği bir ortamda bayramı evlerimizde kalarak kutlayacağız. Salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler dolayısıyla evlerimizde kalsak da, dost, akraba ve sevdiklerimizle yüz yüze bayramlaşamasak da yine de bayram coşkusunu en güzel şekilde yaşamanın gayreti içerisinde olalım” dedi.
Başkan Çeliktürk, inşaat mühendisleri arasında işsizliğin zirve yaptığı bir dönemde bulunduklarını da hatırlatarak şöyle devam etti:
“Genel merkezimiz tarafından hazırlanan rapora göre, ne yazık ki bugün her üç inşaat mühendisinden birisi işsizdir. Genç mühendisler arasındaki işsizlik oranı ise yarı yarıyadır. Dolayısıyla inşaat mühendislerinin önemli bölümü bayrama işsiz olarak girerek, bayramı buruk bir şekilde kutlayacaklardır. Mühendislerin işsiz olması, yapı güvenliğimizin tehlikede olduğunun işaretidir. Sektörün sorunlarının çözümü için yaptığımız uyarıların dikkate alınarak, vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması en büyük temennimizdir. Bu vesile ile inşaat mühendislerinin, TMMOB camiasının ve tüm Müslümanların mübarek Ramazan Bayramını kutlarken, bayramın huzura, barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olurken, dünyanın farklı coğrafyalarında akan kan ve göz yaşlarının dinmesini diliyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.