Gaziantep Kulis

Kim haklı kim haksız ?

Kim haklı kim haksız ?
REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
184
12 Mayıs 2021 - 16:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gaziantep KULİS- Gaziantep’te Arife gününde kentin en işlek yerlerinde bayramlık satan  büyük ve küçük ölçekli işletmeler kapalıyken vatandaşların seyyar satıcılardan ihtiyaçlarını karşılaması dikkat çekti.

Kentte Arife gününde bayramlık satan  büyük ve küçük ölçekli işletmeler alınan tam kapanma kararıyla dükkanlarını açamadı. Bayramlık almak  isteyen vatandaşlar ise seyyar satıcılara yöneldi. Vatandaşlar sokak aralarında ve cadde üzerinde kıyafet ve ayakkabı satan seyyar satıcılardan alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşıladı.  Yasaklı olmasından dolayı dükkanlarını açamayan esnaf da durumu eleştirdi.

Tam kapanmadan dolayı bu sene bayram alışverişinin yapılmadığını söyleyen AVM Müdürü Barış Yaşar, “Bayram hazırlığı yapıldı ve ürün alındı. Şu an satış yapamadığımız için aldığımız ürünler tamamen elimizde kaldı. Seyyar satıcılar bayramlık satıyor fakat biz satamıyoruz. Büyük bir haksızlık var. Şeker satışlarında eski bayramlarla kıyaslandığı zaman yarı yarıya fark var. Çünkü sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan dolayı insanlar gidip gelemediğinden dolayı şeker satışları yarı yarıya düştü” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.